“As gruaja nuk të voton më”/ I braktisuri Lulzim gënjen veten

23 Janar 2022, 11:13, Politikë CNA
“As gruaja nuk të voton më”/ I braktisuri Lulzim

Lulzim Basha ka nisur turizmin dimëror nëpër rrethe, ndonëse, njeriu që flet për beteja dhe luftë, është në betejë dhe luftë me veten se si do ti gjejë njerëzit që ta presin në takim.

Nga një rreth po i zhvendos në një rreth tjetër, s’ka rëndësi se me cilën parti janë, mjafton që të jenë në sallë kur të hyjë Lulzim Basha, i llakosur dhe i buzëqeshur.

Dhe ato njerëz Basha, i shet si demokratë si mbështetës të tij.

Sot ka nxjerrë një video në rrjete sociale, duke trumbetuar se në Durrës ka pasur një pritje madhështore.

Menjëherë ka marrë kundërpërgjigje nga demokratët, të cilët i thonë se gënjeshtrat që i flet ka nisur t’i besojë edhe ai vetë.

Sipas tyre, askush nuk e voton më Lulzim Bashën, madje as gruaja e tij, vetëm nëse voton kunati për ndonjë çështje biznesi.

?Ti s?ke për t?u brë kurrë kryeministër, vetëm imagjinoje?

Ti nuk ke votë nga demokratët më?Po çfarë janë këta njerëz që të vijnë ty mbrapa o llumi i kombit?.

Më shumë njerëz kisha në ditëlindjen e babit..ik o Lul ik? Ti jetë vetë përçarës i PD-së, Lulzim Basha? Po bindem që ti je i dështuar? Do të shohim me 6 mars?.

As gruaja nuk të voton më, vetëm në qoftë se të voton kunati, mashtrues i shitur..Ti o zotësi gënjen aq shumë , sa ato që thua i beson edhe vetë?.

Je i shitur tek Rama..

Ditë për ditë po binedem për injornacën tënde o tradhtarë?Ti je një plehrë, një klloun që as nuk skuqesh, as nuk zverdhesh??.

Këto janë disa nga komentet e demokratëve, drejtuar Lulzim Bashës, të shkarkuar prej tyre./CNA.al

Lajmet e fundit nga