I braktisur nga demokratët/ Basha vijon refrenin për ndryshim

23 Janar 2022, 10:32, Politikë CNA
I braktisur nga demokratët/ Basha vijon refrenin për ndryshim

Kryetari i shkarkuar Lulzim Basha vazhdon me gënjeshtrat e tij, duke thënë se demokratët janë të bashkuar dhe po binden për të ndërtuar një të ardhme më të mirë, ku në fakt ata e kanë braktisur, duke kërkuar edhe largimin e tij nga selia dhe nga PD.

Së fundi, Basha ka publikuar një video nga një takim i tij, për të treguar se ndiqet nga shumë njerëz, ku në fakt ka denoncime se sallat i mbush me socialistë dhe se raste të tjera, demokratët e kanë treguar me protesta se janë kundër tij.

Përmes një postimi, Basha pretendon se ndryshimi që kanë nisur tregon se ?si do të jetë PD sot do të jetë Shqipëria nesër?.

?Ditë pas dite shqiptarët po binden se demokratët janë të bashkuar në qëllimin e tyre për të ndërtuar një të ardhme më të mirë. Mënyra si ne shpalosim me qytetari vizionin që kemi për politikën, për luftën kundër korrupsionit, për zhvillimin e vendit, duke reflektuar me sinqeritet mbi të shkuarën tonë, për të davaritur hijet që na kanë ndarë nga pjesa më e shëndetshme e shoqërisë shqiptare. Ky ndryshim që kemi nisur nga vetja është përcaktues për fatet e vendit, sepse si do të jetë Partia Demokratike sot, do të jetë Shqipëria nesër?, shkruan Basha krahas postimit./ CNA.al

Lajmet e fundit nga