“Sulmi” ndaj Armando Dukës/ Zbulohen prapaskenat, çfarë qëllimi kanë Rama dhe Veliaj

24 Janar 2022, 11:19, Politikë CNA
“Sulmi” ndaj Armando Dukës/ Zbulohen prapaskenat,

Deputeti demokrat, Edi Paloka ka reaguar në lidhje me lajmin e raportuar sot në media, sipas të cilit thuhet se Prokuroria ka nisur hetimet ndaj kreut të FSHF-së, Armand Duka.

Në një postim në rrjetet sociale, Paloka e cilëson këtë si degjenerim të drejtësisë.

Sipas tij qëllimi i kryeministrit Edi Rama, është të kapë edhe FSHF.

?Një tjetër skandal që tregon deri në cfarë pike ka degjeneruar ky shtet sot dhe e ashtuquajtura ?drejtësi e re?!

Nuk marr persiper të mbroj askënd; as Armando Duken, as Federaten. Po kjo që po ndodh është skandaloze. Pasi kanë marrë në dorë çdo pushtet, tani po i përdorin për të rrëmbyer dhe Federaten e Futbollit.

E di që dikush do thotë; ?sa probleme ka vendi e me cfarë merret ky!? Po edhe një herë, kjo tregon pikërisht se si degjeneron një pushtet i vjedhur e i pakufizuar ! E perseris , nuk marre ne mbrojtje askënd , po a ka budalla qeë nuk e kupton se përse po ngrihet e gjithë kjo stuhi nga pushtetarët, pikërisht tani perpara zgjedhjeve për Federaten e Futbollit?!

Skandaloz është edhe thjesht fakti që një politikan, krye i korruptuar si velina e bashkisë Tiranë, bërtet gjoja i shqetësuar per korrupsionin në Futboll. Po skandali i kalon të gjitha caqet kur në sherbim të qëllimeve të tyre ( teresisht abuzive) vihet Policia e Shtetit dhe vetë ?drejtesia e re?!?-shkruan Paloka.

Më tej, ai ngre pyetjen që nëse FSHF paska pasur kaq shumë probleme, pse nuk janë marrë masa më parë.

?Nëse paska patur gjithë këto probleme, pse nuk jane ngritur me parë këta pushtetarë ( që në fakt nuk kanë asnjë tager te nderhyjne tek Federata, përkundrazi)?! Pse pikërisht tani që jane zgjedhjet në atë Federate?!

Thjesht duan të kapin dhe cfarë ju ka mbetur pa kapur! E këtë nuk e bëjnë për të mirën e futbollit, jo! E kupton kushdo se edhe këtu qëllimet janë tërësisht korruptive dhe për ti arritur, bërtasin gjoja kundër korrupsionit. Kush ? Velina e Bashkisë dhe Rama në hije; luftëtaret e mëdhenj kundër korrupsionit!?-përfundon postimin e tij Edi Paloka./CNA.al

Lajmet e fundit nga