Audio-përgjimi i Veliajt/ Berisha: Rama po kërkon të marrë FSHF dhe të vendosë pushtet absolut

24 Janar 2022, 16:23, Politikë CNA
Audio-përgjimi i Veliajt/ Berisha: Rama po kërkon të marrë

Ish kryeministri Sali Berisha e ka cilësuar një super skandal audio-përgjimin e dalë paraditen e sotme, ku kryebashkiaku Erion Veliaj me një gjuhë të ulët kërcënon dhe u bën presion anëtarëve të shoqatës për të manipuluar zgjedhjet në FSHF.

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Berisha shkruan se kryeministri Edi Rama, së bashku me vëllain e tij Olsin po kërkojnë të marrin FSHF-në dhe të vendosin një pushtet absolut.

Më tej, ish kryeministri shton se audiopërgjimi nxorri hapur edhe se SPAK kontrollohet nga partia e krimit.

Reagimi i Berishës:

Super Skandal!

Një përgjim që bën autopsinë e narkoshtetit!

Kreu i Meduzës së bashku me Olsin kërkon të marrë nën kontroll edhe FSHF dhe të vendos pushtetin absolut!

Lal plehu konfirmon SPAK-un si vegël të partisë së krimit!

Nga përgjimi del se Lal Plehu në mbledhje përdori një fjalor të ndyrë prej halabaku!

Miq, mediat publikuan një përgjim të një takimi të fshehtë, të zhvilluar dje të Lal Plehut në të cilin ai ka pohuar me gojën e vet para anëtarëve të shoqatës së futbollit “Tirana” se e kontrollon ai drejtësinë dhe prokurorinë speciale SPAK. Në takim ai deklaron:

?Jo UEFA e FIFA të zbresë, por edhe sikur Zoti dhe Muhamedi të zbresin nuk e ndalin dot luftën time. Une do të bëj çdo gjë për t?ia nxirë jetën këtyre me prokurori e SPAK. Tani edhe në rast se duam të tërhiqemi nuk tërhiqemi dot sepse nuk tërhiqen agjensitë që janë vënë në lëvizje, prokuroria është vënë në lëvizje?, – thotë mes të tjerash Veliaj, që implikon veten edhe më rëndë, duke u shprehur si më poshtë:

?Futbolli është i vetmi ishull që na ka mbetur pa vënë nën kontroll.?

 Në vazhdim përgjimi  nxjerrë të gjithë fjalorin e ndyrë prej rrugaçi ordiner që përdor në takim Lal Plehut:

?Po mir mer Sul (i drejtohet ish-futbollistit dhe ish-trajnerit të mirënjohur, Sulejman Mema, i cili është aktualisht kryetar i Shoqatës Rajonale të Futbollit Tiranë), që qesh me mu tani, po si ka mundësi që jua ka marrë dinjitetin, jua ka marrë burrërinë, si mund t?i presi robi k*qet dhe të sillesh si rrote k***, duke qenë çun futbolli tërë jetën?? ? thotë Lal Plehu, qytetari i parë në fakt horri i parë me kollaro i Tiranës. sb./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga