Zgjedhjet e pjesshme lokale/ Rama ndez “motorët” e fushatës, nis takimet në qarqe

24 Janar 2022, 15:07, Politikë CNA
Zgjedhjet e pjesshme lokale/ Rama ndez “motorët” e

Në një kohë që Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka caktuar anëtarët e KZAZ-vë për 6 bashkitë ku do të mbahen zgjedhjet e pjesshme vendore, kryeministri Edi Rama ka zbritur në terren në takim me strukturat.

Mësohet se Rama do të mbajë takime në të gjitha qarqet të cilat përfshijnë 6 bashkitë që do zhvillojnë zgjedhje për kryetar në datë 6 mars.

Takimi i parë sot ishte në Fier dhe ka zgjatur rreth një orë, ndërsa në ditët në vijim do të jenë qarqet e tjera.

Në qarkun e Fierit, zgjedhjet do të zhvillohen në Bashkinë Lushnje, pas arrestimit për korrupsion të ish-kryetarit, Fatos Tushe./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga