Euro gjithnjë e më shumë në rënie/ Këmbimi valutor, 20 janar 2022

20 Janar 2022, 07:24, Ekonomi CNA

Sipas Credins Bank, Dollari amerikan sot blihet me 103.6 Lekë dhe shitet me 109.6 lekë.

Euro blihet me 119.8 Lekë dhe shitet me 124.8 Lekë.

Paundi britanik blihet me 143.7 Lekë dhe shitet me 148.7 Lekë.

Franga zviceriane blihet me 115 Lekë dhe shitet me 120 lekë.

Dollari kanadez blihet me 83.4 Lekë dhe shitet me 88.4 Lekë.

Më poshtë po sjellim edhe monedhat e tjera, me sa këmbehen sot në tregun valutor./CNA.al

Lajmet e fundit nga