Fundjava luhat monedhat e huaja/ Këmbimi valutor, 15 janar 2022

15 Janar 2022, 07:12, Ekonomi CNA
Fundjava luhat monedhat e huaja/ Këmbimi valutor, 15 janar 2022

Dollari amerikan sot blihet me 104.4 Lekë dhe shitet me 109.4 Lekë.

Monedha e eurozonës, blihet me 120.2  Lekë dhe shitet me 125.2 Lekë.

Paundi britanik blihet me 143.6 Lekë dhe shitet me 148.6 Lekë.

Franga zviceriane blihet 114.5 Lekë dhe shitet me 119.5 Lekë.

Dollari kanadez blihet 82.6  Lekë dhe shitet me 87.6 Lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, sipas Credins Bank./CNA.al

Lajmet e fundit nga