“Ngrijnë” monedhat e huaja/ Këmbimi valutor, 5 Janar 2022

5 Janar 2022, 07:14, Ekonomi CNA
“Ngrijnë” monedhat e huaja/ Këmbimi valutor, 5 Janar 2022

Monedha e huaja në tregun valutor, edhe sot shfaqen pa luhatje.

Këmbimi ashtu si në blerje edhe në shitje kap vlerat e një dite më parë.

Dollari amerikan sot blihet me 104 Lekë dhe shitet me 109 Lekë.

Monedha e eurozonës, blihet me 118.4 Lekë dhe shitet me 123.4 Lekë.

Paundi britanik blihet me 141.3 Lekë dhe shitet me 146.3 Lekë.

Franga zviceriane blihet 113.9 Lekë dhe shitet me 118.9 Lekë.

Paundi britanik blihet 81.1 Lekë dhe shitet me 86.1 Lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, sipas Credins Bank/CNA.al

Lajmet e fundit nga