Euro dhe Dollari e nisin vitin dobët/ Këmbimi valutor, 2 Janar 2022

2 Janar 2022, 07:05, Ekonomi CNA
Euro dhe Dollari e nisin vitin dobët/ Këmbimi valutor, 2 Janar 2022

Tregu valutor, vijon të ndjekë linjën e një viti më parë, ku Euro dhe Dollari shfaqen të dobëta, ndërsa kryeson Paundi.

Ditrën e sotme, dollari amerikan këmbehet me 104 Lekë në blerje dhe 109 Lekë në shitje.

Monedha e Eurozonës, blihet me 118 Lekë dhe shitet me 123.4 lekë.

Paundi britanik blihet me 141.3 Lekë dhe shitet me 146.3 lekë.

Franga zviceriane blihet me 113.9 Lekë dhe shitet me 118.9 Lekë.

Ndërsa Dollari kanadez blihet me 81.1 Lekë dhe shitet me 86.1 Lekë./CNA.al

Lajmet e fundit nga