Euro vijon të mbetet në të njëjtin nivel/ Mësoni si është kursi i këmbimit valutor

26 Dhjetor 2021, 07:21, Ekonomi CNA
Euro vijon të mbetet në të njëjtin nivel/ Mësoni si

Luhatja e monedhave të huaja në prag të festave të fundvitit duket se është prezente.

Dollari amerikan sot blihet me 102.6 Lekë dhe shitet me 108.6 Lekë.

Monedha europiane sot blihet më 119 Lekë dhe shitet me 124 Lekë.

Paundi britanik sot blihet me 140.5 Lekë dhe shitet me 145.5 Lekë.

Franga zviceriane blihetme 113.8 lekë dhe shitet me 118.8 lekë.

Dollari kanadez blihet me 74.6 Lekë dhe shitet me 79.6 Lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, sipas Credins Bank./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga