Sa blihen dhe sa shiten monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 24 dhjetor 2021

24 Dhjetor 2021, 07:16, Ekonomi CNA
Sa blihen dhe sa shiten monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 24 dhjetor 2021

Dollari amerikan sot blihet me 140. 2 Lekë dhe shitet me 110.2 Lekë.

Monedha e eurozonës sot blihet më 119 Lekë dhe shitet me 124 Lekë.

Paundi britanik sot blihet me 139.7 Lekë dhe shitet me 144.7 Lekë.

Franga zviceriane blihetme 113.4 lekë dhe shitet me 118.4 lekë.

Dollari kanadez blihet me 80.5 Lekë dhe shitet me 85.5 Lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, sipas Credins Bank./CNA.al

Lajmet e fundit nga