Paundi në krye të listës, Euro dhe Dollari më dobët/ Kursimi i këmbimit, 13 Janar 2022

13 Janar 2022, 07:24, Ekonomi CNA
Paundi në krye të listës, Euro dhe Dollari më dobët/

Dollari amerikan sot blihet me 105 Lekë dhe shitet me 110 Lekë.

Monedha e eurozonës, blihet me 119 Lekë dhe shitet me 124 Lekë.

Paundi britanik blihet me 142.9 Lekë dhe shitet me 147.9 Lekë.

Franga zviceriane blihet 113.1 Lekë dhe shitet me 118.1 Lekë.

Dollari kanadez blihet 82.1  Lekë dhe shitet me 87.1 Lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, sipas Credins Bank./CNA.al

Lajmet e fundit nga