Këmbimi valutor/ Ja me sa shiten dhe blihen sot monedhat e huaja

1 Janar 2022, 07:51, Ekonomi CNA
Këmbimi valutor/ Ja me sa shiten dhe blihen sot monedhat e huaja

Dollari amerikan sot në tregun valutor, blihet me 104 lekë, dhe shitet me 109 lekë.

Monedha e përbashkët europiane, sot në tregun valutor blihet me 118.4 lekë, dhe shitet me 123.4 lekë.

Paundi britanik blihet me 141.3 lekë, dhe shitet me 146 lekë.

Më poshtë sjellim të dhënat e këmbimit valutor, sipas Credins Bank./CNA.al

Lajmet e fundit nga