Euro nuk lëviz, monedhat e tjera luhaten pëballë Lekut/ Këmbimi valutor, 18 janar 2022

18 Janar 2022, 07:19, Ekonomi CNA
Euro nuk lëviz, monedhat e tjera luhaten pëballë Lekut/

Sipas Credins Bank, Dollari amerikan sot blihet me 105.1 Lekë dhe shitet me 110.1 lekë.

Euro blihet me 120.2 Lekë dhe shitet me 125.2 Lekë.

Paundi britanik blihet me 144 Lekë dhe shitet me 149 Lekë.

Franga zviceriane blihet me 114.8 Lekë dhe shitet me 119.8 lekë.

Dollari kanadez blihet me 83 Lekë dhe shitet me 88 Lekë.

Më poshtë po sjellim edhe monedhat e tjera, me sa këmbehen sot në tregun valutor./CNA.al

Lajmet e fundit nga