LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bashën “s’ e mban vendi” para protestës: Boll është boll!

7 Janar 2022, 16:42, Aktualitet CNA

Kryetari i shkarkuar i PD, Lulzim Basha ka dalë sot në një deklaratë për mediat, një ditë para protestës së thirrur nga ish kryeministri Sali Berisha.

 

Basha e cilësoi këtë si një protestë kundër demokratëve dhe SHBA.
Në një dalje publike për mediat ai theksoi se Berisha ka mashtruqar shqiptarët  pas shpalljes së tij “non grata” nga SHBA.
?Protesta e thirrur nga Sali Berisha është protëstë kundër demokratëve dhe kundër SHA. Ka një pikë ku boll është boll.

Unë dua tu drejtohem sot të gjithë demokratëve, e sidomos atyre që kanë dashur me sinqeritet thirjen e një Kuvendi të jashtëzakonshëm të Partisë Demokratike, të cilin Kryesia e PD-së e thirri në datë 18 dhjetor edhe në reflektim të kerkesave të tyre.

Pa dashur të përsëris çfarë kam thënë disa herë rreth përpjekjeve të mia për të gjetur bashkë me Sali Berishën zgjidhjen me të mire për PD në  radhë të parë, por në  bindjen time edhe për atë vetë, përpjekje që rezultuan të pasuksesshme, e  ndjej si detyrim politik  e njerëzor tju them:

-Sali Berisha ju ka mashtruar kur në nisje të lëvizjes së tij për të marrë e shndërruar Partinë Demokratike në bunker antiamerikan pas shpalljes së  tij non grata, ju tha se unë kam shkelur statutin sepse nuk e kam votuar në Kryesi dhe në Këshillin Kombëtar vendimin e pezullimit të tij”, tha Basha./CNA.al

Lajmet e fundit nga