LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Edhe në kushte shtëpie/ Sa të domosdoshme janë trajtimet e lëkurës?

28 Dhjetor 2021, 18:38, Lifestyle CNA
Edhe në kushte shtëpie/ Sa të domosdoshme janë trajtimet e

Ndërsa ka një gamë të gjerë trajtimesh të fytyrës, Marmur thotë se në përgjithësi, trajtimet profesionale të fytyrës mund të ndahen në kategoritë e mëposhtme: peeling kimik, hidratim i fytyrës, ekstrakte, drenazh limfatik, LED fytyrës dhe mikrodermabrasion.

Megjithatë, shumë trajtime të fytyrës gjithashtu mund të përfshijnë lloje të shumta trajtimesh në një seancë. Për shembull, oferta më e njohur e Darden, Signature Facial, përfshin një peeling të lehtë kimik, terapi oksigjeni, mikrorrymë, nxjerrje, terapi me dritë LED dhe ndoshta “disa gjëra të tjera”, në varësi të nevojave specifike të lëkurës së klientit.

Këshillë profesionale: Jo të gjitha fytyrat janë krijuar të barabarta ? në shërbim dhe në siguri”

Ka plot mënyra si të kujdesemi për fytyrën në kushte shtëpie dhe ky është një lajm i mirë sepse realiteti është se shumica prej nesh nuk kanë kohë ose para të mjaftueshme për të trajtuar veten me një fytyrë çdo katër javë.

Një përfitim i pajisjeve në shtëpi është se ato e mbajnë sistemin limfatik më të shëndetshëm në lëkurë duke stimuluar drenazhin limfatik,” shpjegon Vargas. ?Më pëlqen ideja që njerëzit të jenë në gjendje të kujdesen më rregullisht për lëkurën e tyre në shtëpi, por mendoj se duhet të jeni të kujdesshëm për të investuar në një sistem me cilësi të lartë?.

Megjithatë, nëse keni ndonjë lloj sëmundjeje të lëkurës, të tilla si puçrra fytyre ose rosacea, Marmur paralajmëron se është gjithmonë më mirë të konsultoheni me një dermatolog në vend që ?t’i merrni gjërat në duart tuaja?./S.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga