LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Nuk dimë çfarë pasojash ka”/ Goxhaj: Objektivi i “lojës” është vaksinimi i fëmijëve

28 Dhjetor 2021, 18:35, Lifestyle CNA
“Nuk dimë çfarë pasojash ka”/ Goxhaj: Objektivi i

Avokati Altin Goxhaj ka deklaruar se vaksinimi është thjesht një lojë që nuk dihet se çfarë pasojash ka.

Në një dalje për mediat, Goxhaj theksoi se gjithë objektivi i pandemisë botërore është vaksinimi i fëmijëve dhe jo i yni.

 ?Vaksinimi është një lojë. Çdokush që bën vaksinimin me detyrim, do të thotë se do bëhet me detyrim edhe vaksinimi ndaj Covid dhe i fëmijëve. Ka plan vaksinimi kombëtar për të vaksinuar 99 për qind të popullsisë. Kjo nuk është vaksinë, por kurë gjenetike.

Kjo se na thuhet se nëse e bën këtë ?vaksinë?, duhet ta bësh sërish pas ca muajsh. Është një kurë e gjitha pra. Është kurë, që nuk dihet se çfarë pasojash ka. Çdokush që vaksinohet sot, i hap rrugë vaksinimit të fëmijëve sepse nuk shkohet tek fëmijët pa vaksinuar të rriturit. Gjithë objektivi i pandemisë botërore është vaksinimi i fëmijëve dhe jo i joni?, tha Goxhaj./CNA.al

Lajmet e fundit nga