LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Takimi me ambasadorët/ Basha mesazh të koduar ?

14 Dhjetor 2021, 13:09, Politikë CNA

Kryetari i shkarkuar i PD, Lulzim Basha ka reaguar pas arrestimit të ish-ministrit të Mjedisit në qeverinë ?Rama 1?, Lefter Koka, pas një hetimi të SPAK, në lidhje me dosjen e inceneratorëve.

Në një deklaratë për mediat, Basha tha se Lefter Koka nuk është ?peshku i madh?.

Ai foli me emra, ndërsa akuzoi si ?peshqit e mëdhenj? që fshihen pas kësaj afere, kryeministrin Edi Rama, ish-ministrin Damian Gjiknuri, kryebashkiakun e Tiranës Erion Veliaj, Klodian Mërtirin dhe Arben Ahmetajn.

Por, ndër të tjera Lulzim Basha është pyetur nga gazetarët edhe në lidhje me takimin e sotëm në selinë blu, me ambasadorët e akredituar në Tiranë.

Ai ka përcjellë mesazhe të koduara, duke pretenduar se ?e ardhmja e PD, është ai?.

?Takimi ishte për të djeshmën, për të sotmen dhe të ardhmen?-tha shkurtimisht, Lulzim Basha./CNA.al

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Lajmet e fundit nga