LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Fasada e 18 Dhjetorit/ “Sudja” kapet “mat”, Pallati i Kongreseve mbushet me socialistë?

14 Dhjetor 2021, 09:22, Politikë CNA

Përfshirja në politikë në vendin tonë, rezulton të jetë jo pak frytdhënëse, për disa figura politike që shkojnë nga ?fryn era?.

Ndoshta një ndër rastet më tipike, është edhe nënkryetarja e shkarkuar e PD, Jorida Tabaku.

Në fakt kjo e fundit ka filluar ti ngjajë ?Sudës?.

Sudja zhduku paratë e shqiptarëve, ndërsa Tabaku dhe ata që i servilosen Bashës, po kërkojnë të zhdukin Partinë Demokratike.

Jorida Tabaku është nga ata persona, që nën ?maskën? e zonjës së rëndë, që matet mirë kur flet, ka përfituar jo pak nga politika. Karrige dhe poste të dhuruara, pa shumë mund.

Por, së fundi duket se përballë nuk kemi më atë zonjën që i maste fjalët, kemi një Jorida Tabaku, të ndryshuar.

Tashmë Tabaku, mesa duket e ka humbur ?nuhatjen?, dhe nuk di të lexojë atë që po ndodh realisht në Partinë Demokratike, dhe është rreshtuar në krah të humbësve.

Dhe duke qënë e pozicionuar qartë si një ?bashiste? e zjarrtë, së fundi Tabaku në një postim në rrjetet sociale, Tabaku fton demokratët t?i bashkohen të ashtuquajturit ?Kuvend i PD?, i thirru nga Lulzim Basha në Pallatin e Kongreseve, në 18 Dhjetor.

Por, pas këtij postimi duket se ?Sudja?, është kapur ?mat? nga demokratët, të cilët hedhin dyshime mbi pjesëmarrjen, duke shkruar se do ta mbushin Pallatin e Kongreseve me socialistë.

?Vetëm me socialista mund ta mbushni, se domokratët skeni ku ti gjeni.. juve bletët ju kanë ikur me kohë vetëm kosherja ju ka ngel?-shkruan një ndjekës i Tabakut.

Më tej një tjetër shkruan ?Na vjen turp kë kemi vënë në krye për tërë këto vite?.

Po ashtu një tjetër qytetar shkruan ?Ka kapacitet Pallati i Kongreseve për të marre brenda “5200 delegatë që kanë konfirmuar pjesemarrjen”.Një shfaqje e shëmtuar që po shkon drejt fundit, reflektoni sa jeni ende në kohë!?

Më poshtë disa nga komentet në faqen e Tabakut, në rrjetet sociale:/CNA.al

Lajmet e fundit nga