LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

 Takimi i Bashës me ambasadorët/ Ristani zbulon prapaskenat

14 Dhjetor 2021, 11:01, Politikë CNA

Kryetari i shkarkuar i Partisë Demokratike, Lulzim Basha zhvilloi sot një takim me ambasadorët e akredituar në Tiranë, ku e pranishme ishte edhe ambasadorja e SHBA, Yuri Kim.

Anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Arben Ristani ka thënë se edhe pse pretendohet që takimi është kërkuar nga ambasadorët, në fakt ata kanë vajtur në selinë blu me kërkesë të Bashës.

Më tej Ristani ka shtuar në ?ABC Live? së Lulzim Basha nuk është më kryetar i demokratëve pasi sipas tij pas referendumit më 18 dhjetor do të fillojë riformimi i partisë.

Ndërkohë Ristani ka deklaruar se demokratët që janë pozicionuar krah Sali Berishës do të shkojnë edhe sot në selinë e PD-së megjithëse nuk ka zbuluar agjendën e tyre.

?Ishte një vajtje normale e trupës diplomatike. Në mbledhjen tonë u shkarkuar Basha. Dhe sot do shkojë në seli edhe nesër. Por presim të përgatitet mbledhja. Edhe në vijmë do shkojmë. Vajtja jonë atje do jetë e përhershme. Në PD ka gjithmonë militantë nuk ishin të thirrur dje. Ishte pakicë njerëz të rastësishëm.? tha Ristani./CNA.al

Lajmet e fundit nga