LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Basha masakroi PD-në”/ Bylykbashi: U zgjodh kryetar me manipulim votash

13 Dhjetor 2021, 21:41, Politikë CNA
“Basha masakroi PD-në”/ Bylykbashi: U zgjodh kryetar me

Deputeti i PD, Oerd Bylykbashi komentoi situatën dhe zhvillimet e brendshme në PD.

I ftuar në emisionin “Opinion” në Tv Klan me Blendi Fevziun, Bylykbashi tha se PD është në krizë dhe se Basha dhe strukturat janë shkarkuar nga funksionet në Kuvendin e 11 dhjetorit.

?Të thuash që nuk ka krizë në PD, është si të thuash se nuk shikon elefantin në mes të dhomës. Kush nuk e sheh është në atë fazën që thotë o zot bëje ëndërr këtë histori. Kriza është e fortë e cila vjen nga një vendim i Bashës i programuar herët, për arsye që i di Basha. Një kryetar partia është aty për të udhëhequr dhjetëra mijëra anëtarë.

Ajo që kemi sot është një problem i madh. Lulzim Basha masakroi PD të paktën që nga viti 2017 deri këtu ku jemi. Gjuha që po përdor që po helmon partinë, është e pafalshme. Skenari është i thjeshtë. Basha është zgjedhur në krye të PD në qershor, ka ndodhur manipulim në vota.

Kuvendi i korrikut që ka bërë ndryshime në statu, i cili ka shkuar sot në gjykatë që të regjistrohet, është turp. Kuvendi është mbledhur janë verifikuar firmat të gjitha, është verifikuar kuorumi në mënyrë reale. Është normale që nuk e njeh Basha. I intereson që PD ta ketë një dyqan të vogël me qepen dhe me logon e PD. 

Kuvendi i 11 dhjetorit ka anuluar 18 dhjetori, dhe ai Kuvend është i paligjshëm. Ne kemi dhënë mundësinë fraksion, ta mbaj zyrën për fraksion?, tha Bylykbashi./CNA.al

Lajmet e fundit nga