LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Shndërroi PD në sipërmarrje”/ Berisha tregon kur e kuptoi që Basha nuk bëhej dot kurrë kryetar

13 Dhjetor 2021, 20:14, Politikë CNA
“Shndërroi PD në sipërmarrje”/ Berisha tregon kur e

Lideri historik i PD, Sali Berisha, ka deklaruar se Lulzim Basha e ka shndërruar Partinë Demokratike në një sipërmarrje.

Në një dalje televizive, Berisha është shprehur se e ka kuptuar se Basha nuk bëhej dot kryetar që para zgjedhjeve të vitit 2017.

Ish kryeministri tha se i kërkoi të largohej dhe të jepte dorëheqjen por nuk ndodhi.

?Kuptova që nuk bëhet kryetar kurrë edhe para zgjedhjeve të 2017. E lashë PD, i kërkova dorëheqjen në 2017. Edhe para zgjedhjeve unë kuptova që ai s?bëhej dot kurrë kryetar se shndërroi PD në sipërmarrje të vërtetë. Humbi zgjedhjet i kërkova të largohej dhe nuk u largua?, tha Berisha./ A.E-CNA.al  

Lajmet e fundit nga