LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“U angazhua në një seri turpesh”/ Berisha: Basha na shkeli sovranitetin

13 Dhjetor 2021, 20:29, Politikë CNA
“U angazhua në një seri turpesh”/ Berisha: Basha na shkeli

Lideri historik, Sali Berisha deklaroi se nuk mund të pranojë kurrë që Basha pas 4 humbjesh të vijonte të ishte kryetar i PD.

Në një dalje për mediat, ish kryeministri tha se shqiptarët kanë derdhur gjak e mund për demokratët, ndërkohë që Basha shkelmoi sovranitetin e vendit.

?Nuk mund ta pranoja kurrë që ky person pas 4 humbjesh të vijonte të ishte kryetar i PD. Ky person pasi u angazhua në një seri turpesh prapa shpine, mori një vendim për të dorëzuar sovranitetin e forcës politike, por u bëj me dije se forcat konservatore, të djathta kanë për shtyllë kryesore interesin kombëtar dhe sovranitetin e vendit. 

Me veprimin e tij shkelmoi sovranitetin e Shqipërisë. Ka qenë detyrimi im moral që të reagoj ndaj këtij akti të pashembullt që s?mund ta merrte kurrë, por ishte kapur peng në disa aspekte dhe zbatonte urdhra të të tjerëve. Jemi një komb që kemi derdhur shumë gjak. Kush ka paguar kosto më të lartë se ne për sovranitetin. S?mund të ketë mëdyshje në këtë mes?, tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga