LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha bëhet qesharak/ Demokratët i gjejnë “punën” që i duhet kryetarit të shkarkuar

14 Dhjetor 2021, 08:36, Politikë CNA

Kryetarit të shkarkuar të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, mesa duket kohët e fundit i është prishur gjumi.

Si rrallë herë, sot Basha është zgjuar herët dhe ka bërë një postim në rrjetet sociale, për rithemelimin e PD.

Basha e ka filluar postimin, me ?recitime?, ndërsa shprehet optimist duke thënë se ditët e mira janë para.

Po ashtu ai fton demokratët që ti bashkohen Kuvendit të tij me 18 Dhjetor.

Por, demokratët tashmë nuk i besojnë ?përrallave? të Lulzim Bashës, dhe kanë ?shpërthyer? në komente kundër kryetarit të shkarkuar.

?Partia Demokratike do të bëhet, por jo me njerëz si ju?-shkruan një ndjekës i Bashës, në rrjetet sociale.

Ndërsa një tjetër shkruan ?Je bërë qesharak?.

Po ashtu një demokrat shkruan ?Je bërë për faqe të zezë. Haram të qoftë vota që ke marrë prej demokratëve dhe i ke shërbyr Edi Ramës, haram haram mosmirënjohës?.

Por, një demokrat ka gjetur ?punën? e përshtatshme për Bashën, tani që është shkarkuar si kryetar i PD.

Sipas tij, tani Basha mund të bëhet me aleatin? e tij në qeveri, Edi Ramën.

?Për mendimin tim shko bëhu me Ramën. Nuk ke shance me PD?.-shkruan qytetari./CNA.al

Lajmet e fundit nga