LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Kuvendi i 11 Dhjetorit i Tom Doshit dhe Aqif Rakipit”/ Delegati i PD hedh poshtë akuzat e Endri Hasës

6 Dhjetor 2021, 16:35, Politikë CNA
“Kuvendi i 11 Dhjetorit i Tom Doshit dhe Aqif Rakipit”/ Delegati i

Ish-deputeti i PD-së, Endri Hasa, ka sulmuar firmëtarët  për Kuvendin e 11 Dhjetorit.

Në një postim në rrjete sociale, Hasa, i cili ndryshe njihet si ish-deputeti i vezëve ka thënë se firmat po mblidhen nga Aqif Rakipi dhe Tom Doshi.

Por delegati i PD-së së Kamzës Përparim Kolaveri ka hedhur poshtë të gjitha akuzat e Hasës.

Në një reagim për media ai deklaron se ka qenë delegat i PD edhe në Kuvendin e 17 korrikut, ndërsa si dëshmi për këtë publikoi edhe mesazhin e dërguar nga Partia Demokratike.

Kolaveri shton se kur votonte për Lulzim Bashën ishte mik i tij, ndërsa tani që firmosi për Sali Berishën bëhet armik. Delegati i Kamzës shprehet se do të marrë pjesë në Kuvendin e 11 dhjetorit.

Nuk janë të vërteta. Unë jam kryetar i grupseksionit 15/93 në Kamëz. Jam anëtar i PD që nga mosha 18 vjeç. Kur kam qenë unë në PD, Endri Hasa nuk dinte ku bie PD-ja. Unë jam qenë delegat edhe i datës 17 korrik 2021. Kam tre mesazhe enga tre numra të ndryshëm dhe jam i gatshëm t’i vendos në dispozicion. Kur Basha më kishte në krah të tij, mëe kishte mik, kurse sot më shpall armik. Unë kam firmosur për Kuvendin e datës 11 dhjetor 2021. Mua nga PD nuk më përjashton dopt as Basha, as Berisha e askush. Pasi unë kam aderuar në atë parti prej 25 vitesh. Kam dhënë shpirtin fushatë pas fushate“, u shpreh Kolaveri./E.K-CNA.al 

Endri Hasa: Kuvendi i 11 Dhjetorit i Tom Doshit dhe Aqif Rakipit

Lajmet e fundit nga