LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto-Gramoz Ruçi feston ditëlindjen/ Ish-kryeparlamentari surprizohet nga socialistët

6 Dhjetor 2021, 13:21, Politikë CNA
Foto-Gramoz Ruçi feston ditëlindjen/ Ish-kryeparlamentari

Ish-kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi feston sot ditëlindjen e tij të 70-të.

Në këtë ditë të veçantë për të, ish-kryeparlamentari Ruçi është surprizuar edhe nga urimet e kolegëve të tij socialistë.

Kryeministri Edi Rama, ndërsa ka shoërndarë edhe njëe foto të Gramoz Ruçit, shkruan ?Edhe 100?.

Po ashtu edhe ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, ka uruar Ruçin.

?Edhe 100 Gramoz Ruçi!

Gjithmonë vetja dhe gjithnjë i vërtetë, për famijen tonë socialiste do të jesh përherë një pikë referimi.?, shkruan Spiropali.

Një urim për Ruçin ka ardhur edhe nga deputeti, Damian Giknuri, i cili e cilëson ish-kryeparlamentarin, si ?Një figurë përbashkuese edhe në ato momente delikate të familjes sonë politike kur kishim nevojë më shumë se kurrë për të qenë bashkë!?.

Lajmet e fundit nga