LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Duam një PD të fortë”/ Presidenti i Vatrës, thirrje Bashës të japë dorëheqjen

5 Dhjetor 2021, 18:52, Politikë CNA
“Duam një PD të fortë”/ Presidenti i Vatrës,

Presidenti i nderit i ?Vatrës? në SHBA, Agim Rexha, gjatë fjalës së tij në Foltoren që po mbahet me shqiptarët në Amerikë, i ka bërë thirrje kreut në detyrë të PD, Lulzim Basha që ti bashkohet Kuvendit më 11 dhjetor.

Rexha u shpreh se nëse Basha nuk i bashkohet Kuvendit të 11 dhjetorit, atëherë të largohet nga drejtimi i PD-së.

?I bëj thirrje dhe lutje Lulzim Bashës nga SHBA, që të respektojë vullnetin e shumicës së demokratëve dhe të marrë pjesë në kuvendin e 11 dhjetorit, përndryshe të japë dorëheqje të menjëhershme. Ne nuk duam të ndodhë me PD-në ajo që ndodhi me LDK-në pasi Rugova ndërroi jetë. Ne duam një PD të fortë dhe një PD e fortë është Shqipëria demokratike, Kosova më e fortë, shqiptarët në të gjitha viset që janë, më të fortë.

Prandaj të lutem zoti Basha në datën 11 dhjetor bashkëngjitu Kuvendit ose jep dorëheqjen?, u shpreh Presidenti i ?Vatrës?, Agim Rexha./E.T-CNA.al

 

Lajmet e fundit nga