LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Foltorja në SHBA/ Ish deputeti: Njerëzit e duan Berishën sepse...

5 Dhjetor 2021, 21:23, Politikë CNA
Foltorja në SHBA/ Ish deputeti: Njerëzit e duan Berishën sepse...

Ish deputeti i PD Gent Strazimiri u shpreh se njerëzit e duan ish kryeministrin Sali Berisha, sepse duan Amerikën.

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, teksa ka ndarë foto nga salla e Foltores në New Jeresey, Strazimiri rendit edhe arsyet pse Berisha ka mbështetje masive.

?E duan Sali Berishën sepse e duan Amerikën!

E duan njerëzit sepse, i do njerëzit!

I besojnë njerëzit sepse, u beson njerëzve!

E duan dhe e besojnë sepse nuk i mashtron, nuk i përdor, nuk i përbuz, nuk i përçmon, sepse është dhe ndjehet njëri prej tyre.

E duan dhe e besojnë megjithëse nuk është më President, Kryeministër, Kryetar…

E duan dhe e besojnë sepse, ai në politikë mbetet një Misionar!

I bashkoi jo vetëm në çdo qytet e fshat të Shqipërisë por edhe në çdo cep të globit, me thirrjen për

* dinjitet njerëzor,

* sovranitet kombëtar e

* liri individuale!

Gjë më filo-amerikane se kaq nuk ka, prandaj e duan aq sa ç’duan Amerikën!!!

Prandaj zvogëlohet menjëherë në përmasat e një insekti të vockël, të padenjë, të përbuzshëm, cilido që ka zgjedhur apo e kanë shtrënguar në idiotësinë t’i sfidojë…

qëndro_në_këmbë_demokrat

asnjë_hap_pas?, shkruan Strazimiri./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga