LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama vizitë në SHBA/ Robert Papa zbulon arsyen

5 Dhjetor 2021, 19:30, Politikë CNA
Rama vizitë në SHBA/ Robert Papa zbulon arsyen

Vizita e kryeministrit Rama në SHBA ka qenë në fokus të diskutimit nga gazetari Robert Papa.

Në një dalje për mediat, ai ka theksuar se Rama ka shkuar privatisht atje si edhe pritet të marrë një çmim nga një fondacion që sponsorizohet nga Soros.

Më tej Papa ka deklaruar se DASH ka ndaluar disa avionë me afganë të zbresin në Tiranë, pasi sipas tij, Soros dhe shoqata e Clinton duan të sjellin njerëz të përzgjedhur.

?Rama ka ardhur privatisht në SHBA, i ftuar nga bazat e tij në Detroit. 

Një fondacion që sponsorizohet nga Soros, por për Hillary Clinton që kanë sjellë rreth 300 afganë në Shqipëri ka kërkuar t?i japë një çmim modest, jo vetëm për Ramën, por janë tre figura të tilla.  

Znj. Klinton duhet ta dijë që nuk është meritë e Ramës marrja e afganëve, por e të gjithë shqiptarëve, e gjithë spektrit politik.

Ka patur probleme. Sot kam një segment si janë ndaluar nga DASH disa avionë me afganë për t?u ulur në Tiranë sepse donin të merrnin njerëz të zgjedhur nga Soros apo shoqata e Clinton?, tha Papa./B.H.-CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga