LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Berisha është figurë kryesore e PD”/ Tabaku: Mendimi i tij ka rëndësi për antarësinë

6 Dhjetor 2021, 16:29, Politikë CNA
“Berisha është figurë kryesore e PD”/ Tabaku: Mendimi

Zhvillimet në PD duket se kanë mar rë një vëmendje të gjerë tek qytetarët jo vetëm ata që jetojnë në Shqipëri, por edhe jashtë trojeve.

Foltoret e zhvilluara nga ish kryeministri Sali Berisha, të cilat do të pasojnë me mbajtjen e Kuvendit në datën 11 dhjetor, është parë nga shumë delegatë si dritë shprese për rikthimin e partisë në pushtet, si dhe një veprim i drejtë.

Por të njëjtin mendim ka pasur edhe zv.kryetarja e PD Jorida Tabaku, e cila ndonëse pas shtatorit është pozicionuar në krah të Lulzim Bashës, vlerëson veprimin e këtij të fundit për përjashtimin e Berishës nga PD.

Por çfarë deklaronte ajo më herët?

Në një intervistë që ka dhënë në muajin qershor për Euroneës, kryetarja e Komisionit të Inceneratorëve shprehej se Berisha është një nga figurat kryesore të PD dhe se mendimi i ish kryeministrit ka shumë rëndësi për antarësinë.

?Ju e keni dëgjuar vetë z. Berisha. z. Berisha është figurë kryesore e PD dhe nuk ka asnjë dyshim që mendim i tij ka shumë rendësi edhe për anëtarësinë. Një fjalë e tij mund të ndryshojë disa gjëra. Ai e ka thënë vetë publikisht se nuk ka qenë i përfshirë. Unë të jap edhe shembullin tim personal që kam shkuar për t?u këshilluar për diçka dhe më ka thënë se nuk di të të orientojë se nuk jam vendimmarrës në PD?, shprehej Tabaku./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga