LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Endri Hasa: Kuvendi i 11 Dhjetorit i Tom Doshit dhe Aqif Rakipit

6 Dhjetor 2021, 14:36, Politikë CNA
Endri Hasa: Kuvendi i 11 Dhjetorit i Tom Doshit dhe Aqif Rakipit

Ish-deputeti i PD-së, Endri Hasa, ka sulmuar firmëtarët  për Kuvendin e 11 Dhjetorit.

Në një postim në rrjete sociale, Hasa, i cili ndryshe njihet si ish-deputeti i vezëve ka thënë se firmat po mblidhen nga Aqif Rakipi dhe Tom Doshi.

?Në 8 vite, Partia Demokratike ka dënuar ashpër influencën e grupeve kriminale në politikë dhe ka zhvilluar një betejë të hapur kundër përfshirjes së tyre në politikë duke miratuar dhe ligjin e dekriminalizimit.

Është trishtuese që sot persona të skeduar si të lidhur me krimin dhe ortakët e Edi Ramës në masakrën zgjedhore, Aqif Rakipi dhe Tom Doshi, ndërhyjnë që të mbledhin firma për Sali Berishën.

Një ndër ta është edhe Përparim Kolaveri, përfaqësues i Tom Doshit që firmos si delegat për datën 11 dhjetor?, shkruan Hasa.

Sipas tij është e qartëse përçarja e PD-së, është interesi më i mirë i regjimit të Edi Ramës dhe bashkëpunëtorëve të tij non grata.

?Demokratët do të vazhdojnë betejën e tyre kundër regjimit të Ramës dhe tentakulave të tyre pranë PD-së.

Demokratët kanë një dhe vetëm një kundërshtar, ai është Edi Rama dhe regjimi i tij?, shkruan më tej Hasa./E.S-CNA.al

Lajmet e fundit nga