LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vranësira të shumta dhe reshje shiu/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

28 Nëntor 2021, 07:16, Aktualitet CNA
Vranësira të shumta dhe reshje shiu/ Parashikimi i motit për

Paraditja në territor do të jetë me kthjellime të pakta dhe vranësira të shumta të cilat do të sjellin reshje të pakta, ku më të dukshme do të jenë në Veriperëndim. Ndërsa në vijim vranësirat do të zhvillohen duke rrikthyer reshjet me intensitet të ulët dhe mesatar në të gjithë vendin.

Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit do të mbeten kostante në mëngjes, por do të rriten lehtë në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 3°C deri në 20°C.

Era do të fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi 65 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim 6 ballë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga