LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shembet masivi shkëmbor/ ARRSH jep njoftimin: Probleme në qarkullimin e makinave në aksin Skuraj-Burrel

28 Nëntor 2021, 08:46, Aktualitet CNA
Shembet masivi shkëmbor/ ARRSH jep njoftimin: Probleme në qarkullimin

Si pasojë e motit të keq dhe reshjeve të shiut, një masiv shkëmbor është shembur në aksin rrugor Skuraj-Burrel.

Për shkak të gurëve të rënë në rrugë, qarkullimi është bërë me vështirësi që prej orëve të para të ditës.

ARRSH bën me dije se për shkak të masivit shkëmbor është bllokuar qarkullimi në këtë aks, ndërsa në akset e tjera nuk ka problem.

?Në orët e para të mëngjesit të sotëm ka pasur rënie masive gurësh në segmentin Skuraj-Burrel km 12 duke bërë bllokimin e qarkullimit në të dyja senset e lëvizjes në rrugë. Kontraktori i mirëmbajtjes menjëherë ka bërë të mundur hapjen e qarkullimit në njerin drejtim të rrugës, po punohet për hapjen edhe të krahut tjetër. Në akset e tjera rrugore nuk ka problematika, qarkullimi vazhdon normalisht?, thuhet në njoftimin e ARRSH-së./ CNA.al

Lajmet e fundit nga