LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Instagram kopjon Snapchat/ Ja veçoria që sjell rrjeti social

19 Nëntor 2021, 12:27, Tech CNA
Instagram kopjon Snapchat/ Ja veçoria që sjell rrjeti social

Instagram ka kopjuar rivalin e tij të mediave sociale Snapchat me lançimin e një veçorie të re të quajtur ‘Rage Shake’.

Përdoruesit thjesht duhet të tundin telefonin e tyre me aplikacionin Instagram të hapur dhe shfaqet një dritare e vogël që i lejon ata të raportojnë një problem teknik të bezdisshëm.

Është shumë e ngjashme me “Shake to Report” të Snapchat, i cili tashmë i lejon përdoruesit të tundin telefonin për të raportuar një defekt.

Pronari i Instagram-it Meta  ka vite që po përpiqet të imitojë suksesin e Snapchat, me një numër karakteristikash dukshëm të ngjashme, duke përfshirë Stories dhe Screenshots.

“Rage Shake” është i disponueshëm për iOS dhe Android, por vetëm për përdoruesit amerikanë për momentin./ CNA.al

Lajmet e fundit nga