LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shifër marramendëse/ Donald Trump do të shpenzojë 10 miliardë dollarë për krijimin e rrjetit të tij social

17 Nëntor 2021, 15:56, Tech CNA
Shifër marramendëse/ Donald Trump do të shpenzojë 10

Ish presidenti i SHBA, Donald Trump po planifikon krijojë një biznes të ri.

Trump ka vënë në lëvizje ekipin e tij, për të hapur një kompani të mediave sociale dhe sipërmarrje të ndryshme.

Forbes shkruan se investitorët mendojnë se kjo do t?i kushtojë Trump rreth 10 miliardë dollar.

Pasi u përjashtua në një nga platformat më të mëdha të mediave sociale, ish presidenti Donald Trump ka vendosur të krijojë rrjetin e tij social, të quajtur ?Truth Social?.

Pas këtij lajmërimi, ka patur shumë reagime nga ndjekësit. Disa përdorues mendojnë se ky rrjet social do të jetë i shkëlqyer.

Kjo vjen pasi ish presidenti u ndalua nga Twitter, Facebook dhe Youtube, pasi mbështetësit e tij sulmuan kapitolin e SHBA në 6 Janar.

Twitter e përjashtoi përgjithmonë, ndërsa Facebook vendosi që Trump mund të rikthehej në rrjet në vitin 2023, ndërsa Youtube vendosi ta zhbllokonte ish presidentin pasi situata u qetësua.

Trump nuk ka qenë aktiv në faqen e tij zyrtare në Instagram, ku ka më shumë se 23 milionë ndjekës, në 41 javë.

Në një deklaratë, Trump tha se është i entuziasmuar për prezantimin e ?Truth Social?, dhe se aplikacioni do t?i rezistojë ?tiranisë? së Big Tech./ CNA.al

Lajmet e fundit nga