LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Afati i fundit/ WhastApp nuk do të funskionojë në miliona telefona në të gjithë botën

1 Nëntor 2021, 15:36, Tech CNA
Afati i fundit/ WhastApp nuk do të funskionojë në miliona

Sot është data 1 Nëntor, afati i fundit i përcaktuar nga WhatsApp, për përdoruesit që të përditësojnë telefonat e tyre celularë apo softuerin e tyre.

WhatsApp do të bllokohet në miliona telefona. Çdo përdorues i prekur nga bllokimi do të duhet të përditësojë softuerin e tij ose të blejë një telefon të ri.

Është e mundur që celulari juaj të jetë shumë i vjetër për t’u përditësuar, dhe do të detyroheni të blini një telefon të ri.

Më shumë se 50 modele të ndryshme “smartphone” pritet të preken. Afati i fundit për ndryshimin është 1 nëntori, pas së cilës ËhatsApp do të ndalojë së punuari në ato modele./ CNA.al

Lajmet e fundit nga