LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Duke nisur nga e hëna, Whatsapp do të ndalojë së funksionuari në keto modele telefonash

27 Tetor 2021, 20:33, Tech CNA
Duke nisur nga e hëna, Whatsapp do të ndalojë së

Aplikacioni i komunikimit Whatsapp pritet të ndalojë së funksionuari në disa modele telefonash.

Duke filluar nga 1 nëntori 2021, WhatsApp ka lëshuar një listë të pajisjeve që nuk do të suportojnë më softuerin e bisedës.

Në përgjithësi, ata do të jenë telefona Android me update 4.0.3 ose më të hershëm, si dhe iPhone të Apple me iOS 9 ose më të hershëm.

Cilat janë 53 modelet që nuk do të mund të përdorin më WhatsApp?

Apple: iPhone 6, iPhone 6s plus, iPhone SE.

LG: Lucid 2, Optimus F7, Optimus F5, Optimus L3 II, Dual Optimus L5, Best L5 II, Optimus L5, Dual Best L3 II, Optimus L7, Optimus L7, Dual Best L7 II, Optimus F6, Enact Optimus F3, Best L4 II, L2 më i mirë II, Optimus Nitro HD, Optimus 4X HD dhe Optimus F3Q.

Huawei: Ascend G740, Ascend Mate, Ascend D Quad XL, Ascend D1 Quad XL, Ascend P1 S dhe Ascend D2.

Samsung: Galaxy Trend Lite, Galaxy Trend II, Galaxy SII, Galaxy S3, mini Galaxy Xcover 2, Galaxy Core dhe Galaxy Ace 2.

ZTE V956: Grand X Quad V987 dhe Grand Memo.

Të tjera: Alcatel, Archos 53 Platinum, HTC Desire 500, Caterpillar Cat B15, Wiko Cink Five dhe Wiko Darknight, Lenovo A820 UMi X2, Run F1, THL W8.

Deri më 6 nëntor, ju mund të vazhdoni të përdorni aplikacionin pa pranuar politikat e reja./CNA.al

Lajmet e fundit nga