LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

TikTok sjell opsionin e ri/ Tani përdoruesit mund të lënë bakshish

30 Tetor 2021, 11:56, Tech CNA
TikTok sjell opsionin e ri/ Tani përdoruesit mund të lënë

Tik Tok po teston një veçori brenda aplikacionit, ku influncuesit do të kenë mundësi të pranojnë bakshish  nga fansat e tyre në një lidhje direkte në rrjetet sociale.

Kompania konfirmoi se funksioni është pjesë e një testi të kufizuar për momentin dhe nuk është ende gjerësisht i disponueshëm.

Krijuesi i TikTok, Jera Bean fillimisht e vuri re funksionin dhe postoi një video që shfaq opsionin e ri, i cili më pas u theksua nga konsulenti i mediave sociale Matt Navarra në Twitter. Videoja e saj tregon veçorinë e re në cilësimet e llogarisë së saj TikTok dhe ekranin ku TikTok detajon kërkesat.

Krijuesit që janë pjesë e testit të kufizuar mund të aplikojnë për këtë veçori nëse kanë të paktën 100,000 ndjekës.Pasi krijuesit të paraqesin një aplikacion për të aktivizuar funksionin, ata do të njoftohen kur llogaria e tyre të miratohet.

Krijuesve që janë miratuar do t’u jepet një buton ?Këshilla? në profilet e tyre, të cilin ndjekësit e tyre do të mund ta përdorin për t’u dërguar atyre pagesa direkte./CNA.al

Lajmet e fundit nga