LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Twitter bën ndryshimin e radhës/ Zbulon butonin e ri të kërkimit

6 Nëntor 2021, 14:48, Tech CNA
Twitter bën ndryshimin e radhës/ Zbulon butonin e ri të

Twitter po nxjerr një buton të ri kërkimi në disa llogari që i lejon përdoruesit të skanojnë më lehtë tëeetet e kaluara të një personi të caktuar.

Butoni, i vendosur në këndin e sipërm djathtas, pranë menysë me 3 pika kishte filluar të shfaqej për një numër të vogël përdoruesish në tetor.

Tani po shpërndahet më gjerësisht në aplikacionin iOS Tëitter, raportoi XDA Developers. Përdoruesit e Twitter kanë qenë gjithmonë në gjendje të kërkojnë tëeet-et e tyre ose të përdoruesve të tjerë, duke përdorur formatin nga ?handle në search term? në shiritin e zakonshëm të kërkimit në Tëitter.

Ky buton i ri thjeshton procesin, duke ofruar një fushë kërkimi ku mund të futni termat që po kërkoni dhe të gjeni më shpejt një postim, përgjigje apo edhe një artikull.

Butoni është i fundit në një seri të gjatë funksionesh të reja që Twitter ka shtuar në platformën e tij në muajt e fundit, shumë prej të cilave kanë të bëjnë me privatësinë.

Në tetor ajo lançoi plotësisht një veçori të re në versionin e saj të internetit që lejon përdoruesit të heqin një ndjekës pa i bllokuar ata .

Opsioni parandalon një përdorues të zgjedhur që të shohë ndonjë nga postimet e ardhshme të një personi ose të dijë se ata janë hequr./ CNA.al

Lajmet e fundit nga