LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Probleme për gjigantët e teknologjisë/ Youtube, Google dhe Gmail ndërpriten për mijëra përdorues

13 Nëntor 2021, 11:32, Tech CNA
Probleme për gjigantët e teknologjisë/ Youtube, Google dhe Gmail

Gmail dhe shërbimet e tjera të Google patën një ndërprerje që ka prekur mijëra përdorues në Mbretërinë e Bashkuar.

Më shumë se 2600 njerëz raportuan probleme me aplikacionin Gmail dhe faqen e internetit te DoënDetector, i cili monitoron ndërprerjet në internet.

Nga këto ankesa, 55 për qind u regjistruan për shkak të problemeve të lidhjes me serverin, ndërsa 29 për qind vunë re probleme në dërgimin ose marrjen e emaileve.

Shumë raportuan se teksa përpiqeshin të hynin në e-mail në faqe del një gabim ku shkruhet ?502?: “Serveri ka hasur në një gabim të përkohshëm dhe nuk mund tu përgjigjet kërkesës tuaj”.

Gjithashtu ndërprerje ka patur edhe Youtube, ku nuk ka funksionuar butoni i kërkimit.

Google Chat, Google Meet, Google Calendar dhe Google Groups u goditën gjithashtu nga ndërprerje, sipas statusit të aplikacionit të Google./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga