LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dy mashtruesa bëhen zëri publik i Bashës

18 Nëntor 2021, 20:25, Politikë CNA
Dy mashtruesa bëhen zëri publik i Bashës

Kuvendi i Partisë Demokratike ka qenë një nga temat që po trajtohet gjerësisht në media, ku përfaqësues të ndryshëm politik dalin dhe argumentojnë rëndësinë e mbajtjes së Kuvendit në 11 dhjetor, kur edhe është kërkuar nga delegatët.

Mbrëmjen e sotme, emisioni ?Open? me Eni Vasilin në Top Channel si temë diskutimi ka temën ?Një parti, dy Kuvende?, ku të ftuar ka dy mashtruesat alternativ mediatike të Lulzim Bashës, Ervin Salianjin dhe Fitim Zekthin për të kundërshtuar 11 dhjetorin.

Salianji, një i dënuar për mashtrim me rastin e Babales dhe Zekthi është dënuar me vendim gjykatë si mashtrues, janë kthyer në zërin publik për të mbrojtur Bashën.

Lulzim Basha sjell si altervativë për shqiptarët dy mashtruesa./CNA.al

Fitim Zekthi ka mashtruar publikisht/ Si kërkoi të shpëtonte nga burgu

Fshehu dënimin/ Deputeti i Bashës rrezikon mandatin

Dokumenti-Fitim Zekthi kërkoi 2 milionë lekë për një vizë angleze/ Zbardhet dëshmia e denoncueses

Apeli rrëzoi analistin e Bashës/ Zbardhet vendimi, dënimi me burg nuk u shua

Policia e Berishës shpëtoi nga burgu Fitim Zekthin/ Bëmat e analistit-mashtrues

Ekskluzive-Për herë të parë/ Vendimi i Gjykatës së Lartë, që dënon analistin e Bashës me burg

Lideri i pusetës!

Skandalet e kreut të PD-së/ Basha çoi ?Babalen në vendin e krimit?

Lajmet e fundit nga