LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

‘Është palë me krimin’/ Berisha i përgjigjet Bashës për akuzat: Do të nxjerr me këpucë të kuqe

18 Nëntor 2021, 20:03, Politikë CNA
‘Është palë me krimin’/ Berisha i përgjigjet

Ish-kryeministri Sali Berisha, i është përgjigjur akuzave të Bashës se po bashkëpunon me krimin për mbledhjen e firmave.

Në një lidhje me Faxëeb, Berisha deklaroi se Basha gabon që bën këto akuza, duke shtuar ? po të hyjë pastaj me ushtar e nxjerr me këpucë të kuqe?.

 ?Unë po merrem më shumë se kushdo kundër krimit, me kreun e Meduzës dhe pengun e tij. Askush nuk është marrë më shumë me këtë organizatë kriminale, më e fuqishmja që ekziston sot në Ballkan e në Europë, që ka goditur pluralizmin politik dhe ky është klani Rama e peng Basha.

Ai gabon, se po të hyj me ushtarë, e nxjerr me këpucë të kuqe. Drejtuesit e degëve janë të respektuar. Edhe pse ka pasur disa që kanë qenë pro Bashës, janë të mirëseardhur në Kuvendin e datës 11 dhjetor. Nuk besoj se do bashkohen me antimitingun Basha-Bardhi?, deklaroi Berisha./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga