LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Sa herë duhet të humbë Basha që të japë dorëheqjen?/ Si përgjigjet Bardhi

18 Nëntor 2021, 18:59, Politikë CNA
Sa herë duhet të humbë Basha që të japë

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së Gazmend Bardhi, i ftuar në Syri tv, u pyet se sa herë duhet kryetari që të humbë, që të japë më tej dorëheqjen.

Bardhi tha se në statutin e PD-së nuk ka rregulla të qarta, që përcaktojnë se nëse kryetari humb, duhet të japë dorëheqjen.

?Në statutin e PD nuk ka rregulla sesa herë duhet të humbë zgjedhjet kryetari që të ikë. Një kryetar partie duhet të mbajë përgjegjësi para anëtarëve të partisë, qoftë kur humb, qoftë kur fiton.

Basha e ka mbajtur këtë përgjegjësi dhe është votëbesuar nga më shumë se 80 përqind të anëtarëve të Partisë Demokratike. Çdokush tjetër që mendon ndryshe është pakicë dhe pakica nuk imponohet dot ndaj shumicës.”/CNA.al

Lajmet e fundit nga