LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha reagon fort/ Ata do themelojnë shoqatën Basha-Bardhi

18 Nëntor 2021, 21:33, Politikë CNA
Berisha reagon fort/ Ata do themelojnë shoqatën Basha-Bardhi

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar fuqishëm pas akuzave të Ramës dhe Bashës se ka heshtur ndaj krimit, madje edhe lidhjet e preteduara prej tyre.

Berisha thekson se po merret më fuqishëm se kurrë në jetën e tij politike me botën e krimit, por tani përqendrimi im është total në organizatën me kriminale në Shqipëri, Ballkan dhe Europë që ka goditur pluralizmin politik dhe ky klan është klani Rama dhe peng-Basha.

Ish kryeministri  u shpreh se Kuvendi do të mbahet në 11 dhjetor, duke akuzuar Bashën dhe Bardhin se po themelojnë shoqatën e tyre përmes antimitingut në 18 dhjetor.

Në një postim në rrjetin social Facebook, ai shkruan se Basha dhe Bardhi po i bëjnë fresk pushtetit të Ramës.

Berisha shton se në datën 11 dhjetor, PD do ringrihet më e fortë se kurrë më parë, duke ftuar edhe kryeopozitarin dhe sekretarin e përgjithshëm të jenë të pranishëm.

Duke ndjekur Opinion!

Miq, lidhur me akuzat e Kreut te Meduzes dhe peng Bashes per heshtjen time ndaj krimit madje lidhje te preteduara prej tyre, shtoj sa vijon:

Une tani po merrem me fuqishëm se kurrë ne jeten time politike me botën e krimit. Me kreun e Meduzës dhe pengun e tij, Lulzim Basha. Krimi ka hierakinë e tij. Askush nuk është marrë më shumë se unë me kreun e meduzës dhe ushtarët e tij. Por tani përqendrimi im është total në organizatën me kriminale në Shqipëri, Ballkan dhe Europë që ka goditur pluralizmin politik dhe ky klan është klani Rama dhe ?peng-Basha. Ky i fundit gabon, se po të hyj pastaj me ushtarë e nxjerr me këpucë të kuqe.

Tani po merrem me balozet e krimit monstruoz politik. A ka krim më të shëmtuar sesa te zevendesosh pluralizmin politik me pseuda pluralizmin  apo fasad pluralizmin. Uragani foltore shkaterroj projektin e tyre te shemtuar.Shfrytëzoj rastin të përshëndes kryetarët e degëve, 20 prej të cilëve bojkotuan mbledhjen e ?peng-kryetarit? 30 prej tyre hodhën poshtë me heshtje kërkesat e pengkryetarit per antimitingun e dates 18 dhjetar ngjarja me e turpshme ne 30 vite pluralizem. Unë i përgëzoj ata. Janë dhe do jenë të respektuar.

Natyrisht pati një grup të vogël i cili mbajti qëndrim pro Bashës, por kjo nuk i pengon ata të jenë të pranishëm në Kuvendin e datës 11 dhjetor.

Nuk besoj t?i lejojnë vetes turpin historik, të bashkohen me antimitingun e shoqatës Basha-Bardhi te ideuar nga Kreu i Meduzes Me datë 11 dhjetor PD ngrihet më e fuqishme se kurrë. Nuk janë të përjashtuar as Basha dhe as Bardhi.

Ata do të krijojnë Shoqaten Basha  – Bardhi  për t?i bërë fresk kreut të Meduzës! sb“, shkruan Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga