LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

‘Luli trash zërin’/ Topalli tregon arsyen pse është ‘trimëruar’ Basha

18 Nëntor 2021, 20:37, Politikë CNA
‘Luli trash zërin’/ Topalli tregon arsyen pse është

Ish kryeparlamentarja Jozefina Topalli është e ftuar mbrëmjen e sotme në studion e ?Të Paekspozuarit? me Ylli Rakipin në MCN TV, ku ka folur për situatën në PD.

Ajo ka treguar arsyen pse kreu i PD-së Lulzim Basha ka trashur zërin në deklarata e tij të fundit.

Sipas saj pasi kanë verifikuar që 4200 firmave delegatëve për mbledhjen e Kuvendit të 11 dhjetorit trash zërin, por që sipas saj thjesht e bën qesharak në sytë e njerëzve.

“Ka trash zërin Luli. Ato kanë çuar një njeri të tyren dhe ka verifikuar 4200 firma. Kanë çuar një gazetarë të tyren që ka verifikuar firmat. Kanë çuar njerëzit e tyre dhe kanë dashur me shpresuar se ndoshta aty nuk do ishte një numër kaq i madh i delegatëve, janë një përqindje më e lartë po të mendosh se 1000 janë larg Shqipërisë. Kjo e ka bërë që Basha të trashë zërin. Deklarata sa më shumë ai rrit tonin aq më qesharak bëhet në sytë e njerëzve.”/CNA.al

Lajmet e fundit nga