LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

A keni frikë se Basha mund t’ju përjashtojë?/ Loka: Jam zgjedhur nga delegatët e degës

18 Nëntor 2021, 21:10, Politikë CNA
A keni frikë se Basha mund t’ju përjashtojë?/ Loka: Jam

Kryetari i degës së PD në Fushë-Krujë Agron Loka, i cili ka dalë hapur në mbështetje të Berishës, u pyet nëse ka frikë nga një përjashtimi i mundshëm i Lulzim Bashës.

I ftuar në syri tv, ai tha se nuk ka asnjë drojë, duke shtuar se është zgjedhur nga delegatët.

?Në mbledhjen e Kryesisë kishte edhe persona që nuk ishin kryetarë të degëve. Nuk pati ndonjë incident. Kishte diskutime dhe jo votim. Kuvendi mblidhet më 11 dhjetor. Basha ka thënë se do të marrë masa ndëshkuese kundrejt atyre që nuk respektojnë vendimet që merr PDSH. Nuk kam frikë se mund të përjashtohem nga Basha, jam zgjedhur nga delegatët e degës.

Ia kam bërë të qartë se kur jam zgjedhur kryetar, jam betuar para demokratëve të Fushë Krujës, të atyre që më kanë votuar ose jo dhe kam thënë se do të prevalojë demokracia në PD, kjo mori fund në zgjedhjet e 25 prillit. Betohem se do jem zëri i çdo demokrati në të gjitha forumet e larta të PD?, deklaroi Loka./CNA.al

Lajmet e fundit nga