LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Ta mbajë vulën edhe tre javë”/ Topalli: 11 dhjetori ngjarja më e madhe politike, de facto Basha është shkarkuar

18 Nëntor 2021, 20:56, Politikë CNA
“Ta mbajë vulën edhe tre javë”/ Topalli: 11 dhjetori

?Në 11 dhjetor do të ketë një ngjarje të madhe politike?. Kështu është shprehur ish kryeparlamentarja Jozefina Topalli, teksa ka komentuar situatën në PD.

Në një intervistë për emisionin ?Të paekspozuarit? me Ylli Rakimin në MCN, Topalli deklaroi se Lulzim Bashës i kanë mbetur edhe tre javë kohë për të mbajtur vulën, ndërsa shton se mbledhja e Kuvendit de facto e ka shkarkuar Bashën.

?I ka mbetur edhe tre javë dhe mund të shtrëngojë vulën e tij. Në 11 dhjetor do të ketë një ngjarje të madhe politike. Nuk ka ndodhur të jetë vetë anëtarësia, që në refuzim të kërkesës së liderit, kanë vendosur vetë të mbledhin Kuvendin. Kjo e ka shkarkuar de facto Lulzim Bashën.

Vulën mund ta mbajë edhe tre javë, por PD do të hyjë në një proces tjetër. Edhe përzgjedhja e datës është një lloj celebrimi i rithemelimit të PD pas tre dekadash. Kanë kaluar vetëm tre muaj dhe gjatë kësaj periudha, e kanë lexuar se cfarë është ai që e quan veten me formim perëndimor.

Përjashtoi Belind Këlliçin, kryetarin e gruas, Flamur Nokën, ka përjashtuar kryetarin e degës së Fierit, ka përjashtuar Oerd Bylykbashin dhe sot kërcënon se do të përjashtojë të gjithë partinë.

Qenkan dashur shumë vite për të kuptuar identitetin e vërtetë të personit që ka drejtuar të djathtën shqiptare?, tha Topalli./CNA.al

Lajmet e fundit nga