LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama i kthehet fëmijërisë/ Kujton lojën me balona, ironizon Tabakun

15 Nëntor 2021, 10:47, Politikë CNA
Rama i kthehet fëmijërisë/ Kujton lojën me balona, ironizon

Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij sot në Kuvend ka tentuar të mbroje buxhetin e vitit 2022.

Por, ndërsa reklamoi buxhetin, duke thënë se qëllimi i tij është përmirësimi i jetës së qytetarëve, ka shkëmbyer edhe replika me qytetarët.

Ndërsa disa deputetë të PD kanë replikuar nga vendi, Rama ka kujtuar fëmijërinë, dhe lojërat me balona.

Por, gjithashtu ai ka ironizuar deputeten e PD, Jorida Tabaku.

?Flas për balonat, nuk flas për mbiemrat. Me balonat kemi luajtur kur kemi qënë të vegjël, ka pasur tauke e tabake. Tabake ishin niveli më I lartë, tauke ishin e përgjithshmja?-tha Rama./CNA.al

Lajmet e fundit nga