LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Anglia i shkakton humbjen më të thellë, ky është bilanci i Edi Rejës në drejtimin e kombëtares

13 Nëntor 2021, 16:37, Sport CNA

Humbja e djeshme është më negativja në drejtimin e Edi Rejës në stolin e Kombëtares shqiptare.

Humbjet më të thella ishin ato ndaj Francës dhe Polonisë me rezultatin e njëjtë 4- 1.

Madje, dhe në gjithë karrierën e italianit nuk kishte ndodhur që ekipi i tij të pësonte pesë gola që në pjesën e parë.

Në 26 ndeshje në total me Shqipërinë, bilanci është 12 fitore, 4 barazime dhe 10 humbje.

Lajmet e fundit nga