LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO/ Zhorzhinjo i heq fitoren Italisë, triumfojnë Polonia dhe Hungaria. Ja të gjitha rezultatet

12 Nëntor 2021, 21:58, Sport CNA
VIDEO/ Zhorzhinjo i heq fitoren Italisë, triumfojnë Polonia dhe

Kanë përfunduar ndeshjet e darkës për kualifikueset e Botërorit 2022. Shqipëria është mundur 5-0 ndaj Anglisë, ndërsa Italia barazoi me Zvicrën.

Kuqezinjtë ishin të pafuqishëm përpara furisë së ?Tre Luanëve?, dhe pësuan 5 gola që në pjesën e parë. Polonia bëri detyrën në transfertë ndaj Andorrës. Miqtë fituan  1-4, me Levandovskin autor të 2 golave.

Italia barazoi me Zvicrën në sfidën direkte të Grupit C. Zhorzhinjo humbi penallti në minutën e fundit.Më poshtë keni rezultatet e plota të ndeshjeve.

Andorra-Poloni 1-4

45? Kervos/ 5?  73? Lewandowski, 11? Jozwiak K, 47? Milik

Lajmet e fundit nga